TR EN

Altınyağ Yenilenebilir Enerji Yat. San. ve Tic. A.Ş.

altınyag_bio

Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları San. Tic. A.Ş. bünyesinde 2013 yılında kurulan ve Altınyağ’ın ürettiği yarı rafine bitkisel yağı kullanarak biyodizel yakıt üretme misyonunu taşıyan Altınyağ Biodizel, çevreci ve sürdürülebilir özellikleriyle ön plana çıkan biyodizel yakıt üretiminde söz sahibi olma hedefi taşıyor. Biyodizel üretim izni için EPDK’ya başvuruda bulunan Altınyağ Biodizel, Türkiye’de ve dünyada henüz yeni yeni oluşan biyodizel pazarına şekil vermek üzere iddialı girişimlere hazırlanıyor.

Mevcut enerji kaynaklarının sınırlı olması, yaşanan enerji krizleri ve artan karbon salınımı karşısında önemli bir alternatif oluşturan biyodizel yakıta ilgi dünyada ve Türkiye’de giderek artıyor. Bu konuda ar-ge faaliyetlerine de eğilerek yenilikçi ürün sunma misyonunu benimseyen Altınyağ Biodizel, EPDK’dan lisansını almasının ardından süren altyapı yatırımlarına dayanarak pazara hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Mevzuat ve standartlara hakim bir ekiple biyodizel yakıtta markalaşmayı hedefleyen Altınyağ Biodizel, gücünün önemli kısmını bünyesinde bulunduğu Altınyağ’ın hammadde üreticisi olmasından alıyor. Biyodizelin çevre dostu olmasının yanı sıra bilinen diğer avantajları arasında benzin ve dizelin pahalı olduğu Türkiye gibi ülkelerde rekabeti artırarak fiyatların düşmesine katkı sağlaması, petrol dizeline oranla daha iyi bir yağlayıcı olduğundan motorun ömrünü uzatması, alevlenme ısısının yüksekliği nedeniyle daha güvenlikli olması, yerli üretim sayesinde ithal bağımlılığını ortadan kaldırması olarak özetlenebilir.

www.altinyagbiodizel.com.tr