TR EN

Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı

başkan yardımcısı resim2020 yılı sonunda T.C. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından ihale ile satışa çıkartılan Malkara Kömür İşletmeleri Ticari ve İktisadi Bütünlüğü‘nün Tekirdağ Malkara'da bulunan maden sahası toplam 23.600.000 TL (KDV dâhil) bedeli ödenerek şirketimiz bünyesine katılmıştır.

Artan enerji fiyatları ile ülkeler öz kaynaklarında üretebilecekleri enerji potansiyellerini harekete geçirme ihtiyacı duymuşlardır. Ülkemizde de bu çerçevede ithal enerji bağımlılığını azaltmak için özellikle santrallerde yerli kömür kullanımını teşvik edici önlemler alınmıştır. Firmamız yaptığı bu yatırım ile ülkemizin ithal kömüre olan ihtiyacını gücü nispetinde azaltmak için tüm gayreti ile çalışmaktadır.

Şirketimiz finansal yapı olarak günümüz ekonomik koşullarında güçlü ve borçsuz bir yapıya kavuşmuş olup elindeki finansal güç ile madencilik alanında planlamalar yapmıştır. İlkemiz kendi öz sermaye gücümüz ile ihtiyacımız olan yatırımları tamamlamak ve üreteceğimiz öz sermaye karlılığı ile hissedarlarımızın karlılığını artırmak. Güçlü sermaye yapımız sayesinde, önümüzdeki dönemlere doğabilecek yeni fırsatları da takip ederek, ülkemizin ihtiyacı olan katma değeri yüksek üretim yapmak ana hedeflerimiz arasındadır.

Altınyağ’ın küresel rekabete, teknolojik üstünlüğe, hacimsel karlılığa ve yenilikçiliğe yönelen rotası ile dönüşümüne katkı sağlayan, ulaşılan başarıda payı bulunan çalışanlarımız, iş ortaklarımız, müşterilerimiz ve bize inanarak ortak olan değerli yatırımcılarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum.

Mehmed Nureddin Çevik
Yönetim Kurulu Başkanı